Dizajnový tip – Vynovený sprievodca dizajnovými stolíkmi

Náš blog má nový formát a tento článok je prvým dizajnovým tipom v novom šate. Z nostalgie sme obnovili náš prvý „Dizajnový tip“ vôbec z roku 2021: Čierne trendy stolíky.  Tešíme sa, že väčšina tipov odoláva času a je stále aktuálnych. V novom príspevku sme zmenili len pár kúskov a pridali zopár úplných dizajnových noviniek, a tým presunuli príspevok do súčasnosti.

Titulka: Fotografia z nášho návrhu interiéru

Prečo ako dizajnéri radi používame prídavné stolíky v interiéroch?

Napriek malým rozmerom, prídavné konferenčné stolíky majú dôležitú rolu v interiérovom dizajne. Sú flexibilným kúskom nábytku, ktorý je nielen funkčný a praktický, ale dokáže pozdvihnúť vzhľad a celkový charakter miestnosti. Pre tieto vlastnosti ich radi používame v návrhoch:

  • Multi-funkčný a všestranný doplnok – Poskytujú možnosť rôznorodého použitia v rámci interiéru a prispôsobenie sa vaším potrebám v čase. Kým dnes slúžia ako štandardný stolík, v budúcnosti môžu byť podstavec na kvet alebo sochu. Vieme ich použiť ako nočný stolík, ale aj ako stolík na šampóny pri vani, ich použitie nie je obmedzené na jeden typ miestnosti.
  • Pohodlie a ergonómia – Príručný stolík slúžiaci na odloženie vecí, či nápoja, zvyšuje komfort používania priestoru. Prídavné stolíky zvyknú mať vyššiu výšku oproti klasickým konferenčným práve pre tento účel.
  • Praktickosť – Tento bod je relevantný predovšetkým v malých miestnostiach, či interiéroch, v ktorých potrebujeme viac-účelové objekty, ktoré vedia plniť viac funkcií počas dňa. Sú ľahké, prenosné, ideálne obsahujú úložný priestor. Ráno sú toaletným stolíkom, cez deň pracovným kontajnerom, večer klasickým stolíkom v obývačke.
  • Proporcia priestoru, harmónia – Ako dizajnéri využívame menšie prvky na vyváženie tých väčších. Niekedy ako kontrast, inokedy pri prechodoch medzi zónami. Správnou prácou s proporciami priestoru vieme vizuálne zatraktívniť priestor, pridať mu hĺbku alebo útulnosť.
  • Estetická a vizuálna kvalita – Sú tzv. eyecatcher-om v interiéri, čiže bodom, na ktorom sa vaše oko zastaví a tým dodávajú interiéru individualitu a charakter. Podľa celkového konceptu návrhu, vieme prostredníctvom takýchto prvkov vyjadriť vizuálnu identitu priestoru, pretože nám dávajú široké možnosti ako pracovať s farbou, či materiálom.

Práve vizuálnu kvalitu vieme podporiť netradičným tvarom, ktorý robí zo stolíka malé umelecké dielo. Otvára sa nám možnosť pracovať s ojedinelými kúskami inovatívnych tvarov a odvážnejších línií, či už od dizajnových značiek alebo umelcov.

Vybrali sme pre vás 12 netradičných stolíkov v čiernej farbe, od viac minimal tvarov po fancy, v rôznych cenových kategóriách. Čierna je v interiéroch neutrálna farba. Väčšinou platí, že vytvára kontrast a je ľahko kombinovateľná. Sledujte nás aj ďalej, postupne budeme na blog pridávať aj iné inšpirácie pre iné typy interiérov.

Dizajnový tip – inšpirácia na produkty

Výber čiernych trendy stolíkov

1/ Stolík Nanded od House Doctor predáva Nordic Nest  2/ Stolík Lupino od Bonaldo  3/ Kovový stolík Rachell predáva Kave Home   4/ stolík Phant od House Doctor predáva Nordic Nest  5/ stolík z mangového dreva predáva H&M Home  6/ stolík Moon od Gubi predáva Skandium  7/ stolík Lato s mramorovou podnožou od &Tradition predáva Finnish Design Shop  8/ stolík Big Foot predáva 101CPH  9/ minimal kovový stolík Fleksa predáva Kave Home  10/ tradičný tuniský pletený stolík predáva Couleur Locale  11/ stolík Vague od Bonaldo  12/ stolík Tree Trunk predáva Pols Potten

Dizajnovy tip_trendy dizajnove stoliky,čierne konferenčné stolíky

Pre nákupný zoznam na mieru, pre váš projekt alebo firmu, nás kontaktujte na: extrastudio@extrastudio.sk alebo vyplnením formuláru tu.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Trending Posts

O NÁS

Sme interiérové štúdio s celostným prístupom v riešení rezidenčných, komerčných a office interiérov. Navrhujeme výnimočné interiéry na mieru, v ktorých sa budete cítiť príjemne.

V tomto blogu vás pozývame do nášho sveta interiérového dizajnu plného tipov, nápadov a postrehov z našej práce.

NÁJDETE NÁS

Extra Design Studio

-V interiéroch sme Extra-

Populárne články

Kave Home

NEWSLETTER

PRIPRAVUJEME!

You have been successfully Subscribed! Ops! Something went wrong, please try again.


Categories


Warning: Undefined property: stdClass::$data in /data/5/9/5902ab93-dd8a-48c3-aa3c-486a83f1740d/extradesignblog.eu/web/wp-content/plugins/royal-elementor-addons/modules/instagram-feed/widgets/wpr-instagram-feed.php on line 4894

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /data/5/9/5902ab93-dd8a-48c3-aa3c-486a83f1740d/extradesignblog.eu/web/wp-content/plugins/royal-elementor-addons/modules/instagram-feed/widgets/wpr-instagram-feed.php on line 5564
Edit Template

Warning: Undefined property: stdClass::$data in /data/5/9/5902ab93-dd8a-48c3-aa3c-486a83f1740d/extradesignblog.eu/web/wp-content/plugins/royal-elementor-addons/modules/instagram-feed/widgets/wpr-instagram-feed.php on line 4894

Warning: foreach() argument must be of type array|object, null given in /data/5/9/5902ab93-dd8a-48c3-aa3c-486a83f1740d/extradesignblog.eu/web/wp-content/plugins/royal-elementor-addons/modules/instagram-feed/widgets/wpr-instagram-feed.php on line 5564

© 2023 Created with Royal Elementor Addons